Giant Trance X Advanced 29 2 2022

Giant Trance X Advanced 29 2 2022

Trance X Advanced 29 2 to najwyższy model z gamy Trance X na rok 2022. W minionym tygodniu mieliśmy okazję testować tą uniwersalną bestię w Beskidzie Sądeckim. Rower posiada 135mm skoku ramy oraz 150mm skoku widelca. Zbudowany jest na zawieszeniu FOX i komponentach Shimano Deore i SLX. Wersja Advanced to w pełni kompozytowa rama poza dolnym linkiem systemu Maestro - tu mamy Aluxx SL oraz systemowe koła Giant TRX 2 także wykonane z kompozytu węglowego. Dodatkowo rower został doposażony w kierownicę DaBomb Stinger Missile, pedały FUNN Black Magic i zębatke oraz kółeczka przerzutki od Alugear. Z ciekawostek Giant zastosował sztycę marki TranzX z regulowanym skokiem od 170 do 200 mm. Umożliwia to pełne schowanie sztycy w ramie i komfortową wysokość siodełka na podjazdach.

Główne pytanie jakie nasuwało się nam przed testami to czy 135 mm skoku ramy poradzi sobie w bardziej wymagającym terenie. I tu przyznajemy ze bardzo pozytywnie sie zaskoczyliśmy. Zawieszenie Mastero bardzo płynnie przechodzi przez kamienie i korzenie wykorzystując cały zakres skoku bez jego dobicia. Dodatkowo rower jest bardzo skoczny i doskonale radzi sobie na większych przeszkodach. Karbonowa rama i koła zapewniają bardzo dużą sztywność przy bardzo niskiej masie całego roweru. Oczywiście przy użyciu wyższych grup komponentów można osiągnąć jeszcze niższą masę ale i tak jest naprawde bardzo dobrze bo niecałe 14 kg.

Podsumowując Trance X Advanced to rower mega uniwersalny który poradzi sobie w każdym terenie i zaskoczy swoją skocznością i zwinnością najbardziej wyrafinowanych lotników ???

 

Zostaw odpowiedź